Magiczna walka o Atlantę

Fani twórczości Ilony Anderws i tym razem nie będą zawiedzeni. Książka wywołuje skrajne emocje u czytelnika i nie sposób się przy niej nudzić. Nie brakuje momentów rozbawiających do łez, ale też historii zatrważających, pełnych grozy i smutku

Doskonała propozycja dla fanów urban fantasy. Ilona Andrews przygotowała dla swoich czytników kolejną część ich ulubionej, walecznej bohaterki. “Magia zmienia. Kate Daniels. Tom 8” znowu porwie nas do zaczarowanej Atlanty (https://www.taniaksiazka.pl/magia-zmienia-kate-daniels-tom-8-ilona-andrews-p-1295201.html). Pomimo iż to już 8 tom, to nie ma się co obawiać o naciąganą fabułę. Ta seria nigdy się nie nudzi, a wartka akcja przepełnia każdy rozdział. W każdej części zagłębiamy się w mitologię z najdalszych krańców świata. Tym razem poznamy tajniki mitologii arabskiej.

Niespodziewane zaginięcie

Zmęczeni niekończącymi się sporami wewnętrznymi Kate Daniels i jej ukochany Curran podjęli decyzję o oddzieleniu się od Gromady. Czy to była dobra decyzja? Nie jest im łatwo, bardzo szybko zaczyna im brakować pieniędzy. Tymczasem dowiadują się o tajemniczym zaginięciu ich przyjaciela, zmiennokształtnego bawołaka Eduarda, z którym jakiś czas temu odbyli pamiętną podróż do Europy. Para postanawia włączyć się w poszukiwania ponownie stając wśród szeregów najemników. Okazuje się, że zaginięcie Eduarda jest powiązane z jego ostatnim, niewykonanym przez niego zleceniem. Czy bohater sam ściągnął na siebie nieszczęście? Gromada nie ma jednak czasu na rozmyślanie, nad Atlantą przewija się coraz więcej wstrząsów wywoływanych przez pradawną, magiczną potęgę, kraj jest poważnie zagrożony. Czy tajemnicze magiczne moce mają coś wspólnego ze zleceniem Eduarda? Dlaczego najemnik nie wykonał swojego zlecenia i czy uda się uratować Atlantę? O tym wszystkim przeczytamy w 8 tomie.

Doskonała rozrywka  w stylu Ilony Andrews

Fani twórczości Ilony Anderws i tym razem nie będą zawiedzeni. Książka wywołuje skrajne emocje u czytelnika i nie sposób się przy niej nudzić. Nie brakuje momentów rozbawiających do łez, ale też historii zatrważających, pełnych grozy i smutku. Czytając mamy wrażenie, że przemierzamy mroczne gęstwiny razem z Kate Daniels. Porywająca jest również doskonała kreacja głównej bohaterki, która wcale nie jest wyidealizowana. Owszem dokonuje w całej serii heroicznych czynów, ale wcale nie ma nieskazitelnego charakteru. Śmiało możemy nawet powiedzieć, że pełno w niej niedoskonałości, a to czyni ją bardziej autentyczną dla odbiorcy. To samo można zauważyć w opisach związku Kate i Currana, on również jest prawdziwie pokazany. Nie znajdziemy w tej książce przesłodzonych wątków o ich miłości, za to znajdziemy pełno kłótni i zaczepek, które wprowadzają niecodzienny element humorystyczny do powieści.

W tomie 8 autorka nie pozostawia czytelnikowi ani chwili wytchnienia. Akcja toczy się nieprzerwanie z takim samym natężeniem. Bohaterowie cały czas walczą o życie, a losy Atlanty ważą się na każdej stronie. Potwory i wampiry atakują cały czas i nie da się przewidzieć jak to się zakończy. To zdecydowanie pozycja dla ludzi o mocnych nerwach. 

Food obraz autorstwa freepik - www.freepik.com